Na co se nás lidé ptají...

FAQ

Co vše na portálu Mňambezlepku.cz najdu?

Můžete zde najít vše, co je bez lepku. Příjemnou restauraci v konkrétní lokalitě, kde vaří bezlepková jídla. Voňavou cukrárnu či kavárnu poblíž místa, kde se právě nacházíte. Pekárnu s čerstvým bezlepkovým pečivem. Obchůdek či supermarket s bezlepkovými potravinami. Penzion či hotel s bezlepkovým stravováním. Školní jídelnu, kde připravují svým strávníkům chutnou bezlepkovou dietu. Anebo různé bezlepkové výrobky, pochutiny a ingredience.

Chcete se dozvědět více? Pusťte si krátkou videoprezentaci o portálu Mňambezlepku.cz.

Jak mám postupovat při hledání?

V hlavním menu na stránce www.mnambezlepku.cz klikněte na příslušný odkaz podle toho, co konkrétně hledáte. Můžete vybírat z těchto 6 kategorií: Restaurace, Cukrárny, Obchody, Ubytování, Školy a Výrobky. Případně můžete také kliknoun na odkaz „Hledat v online databázi„, který najdete v zápatí webové stránky.

Zobrazí se vám stránka s výpisem záznamů, které vyhovují nastaveným filtrům pro hledání. Tyto filtry si můžete sami jednoduše upravit. Na vašem počítači tyto filtry přímo uvidíte v levé části obrazovky. Pokud používáte mobilní telefon, tak pro zobrazení filtrů klikněte na odkaz „Filtry“.

Pro úspěšné hledání doporučujeme začít výběrem kategorie. Poté zadejte lokalitu (místo). Pod ikonami kategorií upřesněte (tažením červeného kroužku doprava či doleva na posuvníku) okruh vzdálenosti od dané lokality (místa); tato vzdálenost je v kilometrech. A můžete také hledat tzv. fulltextově, tedy vložením konkrétního slova či části slova do pole „Co hledáte?“.

Chcete-li hledání ještě více zpřesnit, můžete zakliknout některé ze štítků, které najdete pod posuvníkem pro nastavení okruhu vzdálenosti. Tyto štítky pomáhají uživatelům našeho portálu dozvědět se více o jednotlivých podnicích či výrobcích.

A nakonec klikněte na tlačítko „Vyhledat“ a získáte relevantní výsledky. Poté můžete kliknutím zobrazit jednotlivé nalezené záznamy a podrobně si je pročítat.

Pro názornost jsme pro vás připravili kraťoučký videonávod.

Jak přidat vlastní hodnocení/recenzi?

Přidávání vlastních hodnocení (hvězdiček) a recenzi (textů) k jednotlivým záznamům (restauracím, cukrárnám, obchodům, ubytováním, školám a výrobkům) je umožněno pouze uživatelům portálu, kteří jsou zaregistrovaní a přihlášení. Je to proto, abychom vytvořili podmínky pro věrohodné a korektní hodnocení a recenze.

Proces registrace vám zabere pouze pár vteřin a zvládne ho snadno každý. Jakmile se zaregistrujete a přihlásíte, najděte a rozklikněte konkrétní záznam. Poté rolujte stránkou s informacemi o podniku či výrobku níže až úplně dolů na konec záznamu. Zde se nachází sekce „Vložit recenzi“. Poté stačí vyplnit a kliknout na tlačítko „Zveřejnit recenzi“.

Součástí vaší recenze je hodnocení formou hvězdiček (5 hvězdiček = nejlepší známka), slovního komentáře a také možnosti vložit nějaké obrázky či fotografie (celkem o velikosti max. 2 MB). Prosíme, abyste slovní komentář nevynechali, protože právě prostřednictvím slovního komentáře můžete poskytnout ostatním uživatelům cenné informace.

Chcete se dozvědět více? Pusťte si krátkou videoprezentaci o portálu Mňambezlepku.cz.

Jak vložit nový záznam (podnik nebo výrobek)?

Přidávání nových záznamů (restaurací, cukráren, obchodů, ubytování, škol a výrobků) je umožněno pouze uživatelům portálu, kteří jsou zaregistrovaní a přihlášení. Je to proto, abychom vytvořili podmínky pro věrohodné a korektní sdílení informací.

Proces registrace vám zabere pouze pár vteřin a zvládne ho snadno každý. Jakmile se zaregistrujete a přihlásíte, kliknutím na odkaz „Přihlášení“ (který se nachází vpravo nahoře na stránce, případně také dole v zápatí stránky) se dostanete do části portálu, která je určena výhradně vám. A zde nyní klikněte na odkaz „Přidat záznam“. Zobrazí se vám online formulář, který vyplníte a poté kliknete na tlačítko „Odeslat“.

Obrázky či fotografie, které budete do jednoho záznamu (tedy např. pro jednu restauraci) vkládat, mohou mít dohromady velikost max. 2 MB. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, anebo byste potřebovali naši asistenci, neváhejte nás kontaktovat.

Nový záznam, který vložíte, se zobrazí ostatním uživatelům na portálu Mnambezlepku.cz až poté, co jej administrátor portálu schválí. Schválení probíhá standardně tentýž den, nejpozději do druhého dne.

Chcete se dozvědět více? Pusťte si krátkou videoprezentaci o portálu Mňambezlepku.cz.

Nevím si rady… Mám dotaz… Chci nahlásit chybu… Mám připomínku/námět…

Jsme tu pro vás. Takže nás neváhejte kontaktovat kdykoliv budete mít pocit, že vám či jiným bezlepkovým lidem můžeme nějak pomoci.