Objevte více

Mňambezlepku na cestách: Anglie

Když jsem jela na výlet do Anglie, konktrétně do Londýna a jeho okolí, stravování bez lepku nebylo vůbec problém. V každém obchodě se dalo něco bezlepkového koupit, nejvíce výrobků jsem našla v Tescu, které bylo skoro na každém kroku. V restauracích/rychlých občerstveních nejen v Londýně byly často v menu označeny pokrmy bez lepku/vegan a personál většinou věděl, co je to bezlepková dieta. V tomto článku se dozvíte pár tipů na bezlepkové obchody a restaurace/rychlé občerstvení, se kterými jsem měla nějakou zkušenost.

Tesco
V obchodech Tesco, které se nachází po celé Anglii, je úplný ráj pro bezlepkáře! Je tam totiž velký regál s mnoha různými bezlepkovými výrobky – pečivo, sladkosti, slané pochutiny a další… Opravdu každý si tam vybere něco, já jsem například poprvé ochutnala tartaletky, donuty a další speciality (proteinové flapjacks se slaným karamelem, plástve v čokoládě, cookies, francouzské madlenky…).

Barkat
Barkat je 100% bezlepkový obchod, kde najdete přes 100 bezlepkových výrobků (gnocchi, těstoviny, směsi na pečení, mouky, zmrzlinové kornoutky…). Výrobky jsou objednat online nejen na jejich e-shopu.

The Green Dragon
The Green Dragon je restaurace nedaleko Londýna na adrese: 2 St Albans Road, Barnet, EN5 4RE. V menu jsou označená bezlepková/vegetariánská/vegan jídla.

Bella Italia
Restaurace Bella Italia se nachází nejen blízko Trafalgar Square v Londýně, ale najdete ji po celém Spojeném království a Irsku. V menu jsou přímo označená bezlepková jídla.

Old Chang Kee
Old Chang Kee je singapurský nadnárodní řetězec občerstvení, potravin a nápojů. Specializuje se na kari a další místní občerstvení. V menu jsou označená bezlepková/bezlaktózová/vegetariánská/veganská jídla.

Pizza Hut
Pizza Hut je americký restaurační řetězec, který najdete například nejen v Anglii, ale i v České republice. V menu jsou označená bezlepková jídla. Moc se mi líbil přístup této pizzerie k bezlepkové dietě a dalším omezením, protože se nás číšnice hned po vstupu zeptala, jestli máme nějakou potravinovou alergii.

Zizzi
Zizzi je italská restaurace, která má hodně poboček po Spojeném království a Irsku. V menu jsou označená vegetariánská/veganská jídla a u mnoha pokrmů si můžete říct o bezlepkovou variantu.

Cafe In The Orchard
Cafe In The Orchard je příjemná kavárna nedaleko Londýna v Shenley Park (Radlett), kde mívají kromě výborné kávy i bezlepkový zákusek (například brownie). Hned vedle kavárny je krásné hřiště pro děti a kryté venkovní posezení.

Veronika Petrů za tým Mňambezlepku.cz

Rubriky: Cestování

Napsat komentář