Objevte více

Mňambezlepku na cestách: Slovensko

Chystáte se na výlet nebo služební cestu na Slovensko a musíte dodržovat bezlepkovou dietu? V tomto článku se dozvíte pár tipů na fajn restaurace, cukrárny a zmrzlinárny, kde myslí i na celiaky. 

Luculus Ice Saloon
Luculus je zmrzlinárna, která se nachází 3x v Bratislavě a to na adresách: Hviezdoslavovo námestie 16, Panská 29 a Hviezdoslavovo námestie 24. Nejenže zde nabízí bezlepkový i vegan kornoutek, spoustu druhů bezlepkové zmrzliny a výbornou kávu, ale také si pochutnáte na skvělém bezlepkovém zákusku.

Carnevalle
Carnevalle je bratislavské restaurace, kterou najdete na adrese: Hviezdoslavovo námestie 20. V bohatém menu si zde pochutná jak milovník masa, tak i vegetarián. Spoustu jídel lze po domluvě s obsluhou upravit na bezlepkové a dokonce si můžete dát bezlepkové těstoviny fusilli. Posezení je jak uvnitř, tak i venku.

Delikana
Delikana je síť cukráren a kaváren v České republice (Břeclav u nádraží, Frýdek-Místek, Hodonín, Karviná, Kroměříž, Olomouc, Ostrava, Přerov, Valašské Meziříčí, 2x Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo) a na Slovensku (Bánovce nad Bebravou, Podunajské Biskupice, Malacky, Trenčín, 2x Senica). V nabídce je bezlepková specialita Superblends, kvalitní kávy i pár bezlepkových zákusků.

Cukráreň Veronika
Cukráreň Veronika má 3 pobočky, které leží v Liptovském Mikuláši na adresách: NC Central – Námestie mieru 1, Centrum města – Námestie osloboditeľov 6 a Podbreziny – Smrečianska ulica. Můžete si pochutnat na několika bezlepkových zákuscích, například na makronkách, sacher dortu a několika druzích raw zákusků.

Via Jasná
Via Jasná je wellness ubytování s restaurací, kde jsou v menu označeny alergeny, takže si zde vybere každý bezlepkář, vegetarián i fanoušek masových pokrmů. Restauraci najdete v Liptovském Mikuláši na adrese: Demänová 492, blízko největšího lyžařského střediska na Slovensku – Jasná Nízké Tatry.

Veronika Petrů za tým Mňambezlepku.cz

Rubriky: Cestování

Napsat komentář