Objevte více

Mňambezlepku na cestách: Vídeň

Plánujete navštívit rakouskou Vídeň? Zde přinášíme pár tipů, kam na bezlepkový oběd nebo večeři! Město se nachází kousek od jižní Moravy a krásné je na jaře, v létě, na podzim i v zimě, kdy jsou velmi populární vánoční trhy.

Vapiano
V samoobslužných restauracích Vapiano si můžete nechat nahradit těstoviny (někde i pizzu) bezlepkovou variantou. Nachází se na adresách: Herrengasse 6, Walfischgasse 11 a u vídeňského nádraží na adrese: Gertrude-Fröhlich-Sandner-Straße 13a.

Blue Orange
V podniku Blue Orange si můžete dát bezlepkový bagel. Nachází se na adresách: Margaretenstraße 9 kousek od Karlskirche a Alserbachstraße 1 v části Wien-Lichtental.

Veggiezz
Pobočky restaurací Veggiezz se nacházejí ve městě Vídeň (na adresách: Opernring 6 blízko Albertina a Hofburgu a Salzgries 9 v blízkosti Salztorbrücke), Linz, Graz a v německém Karlsruhe. Mimo polévek, salátů nebo rýžových závitků nabízejí i bezlepkové veganské burgery.

Pizzeria Scarabocchio
Pizzerie, která nabízí bezlepkovou, bezlaktózovou i veganskou pizzu. Nachází se na adrese: Florianigasse 3, kousek od Hofburgu a vídeňské radnice. V zimě se na Rathausplatz konají jedny z největších a nejznámějších vídeňských vánočních trhů.

Gasthaus Zum Wohl
Zum Wohl je 100% bezlepková a bezlaktózová restaurace na adrese: Stumpergasse 61 (kousek od Wien Westbahnhof), která nabízí nejen klasickou rakouskou, ale i zahraniční kuchyni, včetně dezertů. 

Yamm
Restaurace Yamm nabízí bezlepkové jídlo i dezerty. Nachází se na adrese: Stand 285-289/A7 Linke Wienzeile/Naschmarkt, kousek od technické univerzity Vídeň nebo Karlskirche.

Ausnahmsweise – Café für vegane, glutenfreie Kuchen
Ausnahmsweise je 100% bezlepková, veganská kavárna, kde jsou i produkty bez sóji nebo oříšků. Dát si zde můžete koláč, kávu, ale i oběd. Majitelka je sama alergik. Kavárna se nachází na adrese: Hofmühlgasse 18/5, v části Wien-Mariahilf.

Nestroy Gasthaus & Biergarten
Restaurace kousek od vídeňského Prateru na adrese: Weintraubengasse 7, která má pro bezlepkáře speciální menu kartu. Restaurace vaří převážně tradiční rakouskou kuchyni.

Dean & David
Síť restaurací Dean & David má pobočky ve Vídni, Slazburku, Linci, Welsu, po celém Německu, Švýcarsku a ve francouzském Lyonu. Nabízí chutné bowls a saláty, většina je bez lepku. Ve Vídni se nachází na adresách: Wehlistraße 66/EG 216 u Dunaje u Millennium Tower, Walcherstraße 3 nedaleko Prateru, Annagasse 3 a Burggasse 6/8 nedaleko budovy Parlamentu, Erste Campus, Am Belvedere 1 u zámku Belvedere. Dále od centra pak na adrese: Euro Plaza, Am Europl. 2 v blízkosti nádraží Wien-Meidling a zámku Schönbrunn. Poslední pobočka se nachází na ulici Betriebsstraße na vídeňském letišti.

Lenka Kovářová za tým Mňambezlepku.cz

Rubriky: Cestování

One Comment on “Mňambezlepku na cestách: Vídeň

  1. Mňambezlepku na cestách: Rakousko - Mňambezlepku.cz říká:

    […] Jak je to s bezlepkovým jídlem v Rakousku? Bezlepkové potraviny jsem viděla v menších i větších obchodech D&M, ADEK, Billa+ nebo Billa a větší množství můžeme v Rakousku najít také v tzv. Reformhaus, který se nachází v mnoha městech a v Rakousku, Německu nebo Švýcarsku označuje obchody se zdravou výživou. Tipy na bezlepkové restaurace, cukrárny nebo obchody konkrétně ve Vídni najdete zde. […]

Napsat komentář