Objevte více

Mňambezlepku na cestách: Německo

V Německu jsem se dosud s problémem s bezlepkovou dietou nesetkala. S jistotou chodím do supermarketů Rewe nebo drogerií d&m, kde jsem zatím vždy viděla minimálně několik druhů bezlepkového pečiva, těstovin, bezlepkové ovesné vločky a spoustu dalších. Možnosti bezlepkových potravin nabízí také tzv. „Reformhaus“, který je ve městech často několikrát a jedná se o obchod se zdravou výživou. Stejně tak zde člověk jednoduše najde bezlaktózové nebo veganské výrobky, kterých má mnoho například Lidl.

Dean & David
Síť restaurací Dean & David má pobočky po celém Německu včetně menších měst a v těch větších je často vícekrát. Dále pobočky můžeme najít v Rakousku, Švýcarsku, francouzském Lyonu nebo Kataru. Nabízí chutné bowls a saláty, většina je bez lepku.

Isabella Glutenfreie Pâtisserie
Tato rodinná 100% bezlepková pekárna, cukrárna a kavárna se nachází na 9 pobočkách v 7 německých městech: 2x Düsseldorf, 2x Stuttgart, Mnichov, Frankfurt nad Mohanem, Cáchy, Kolín nad Rýnem a Hamburk. Zakládají si na kvalitě a řemeslné výrobě. Všechny produkty jsou nejen bezlepkové, ale také převážně bezlaktózové, nízkosacharidové, veganské a vyrobené bez jakýchkoliv dalších alergenů.

Vapiano
V samoobslužných restauracích Vapiano si můžete nechat nahradit těstoviny (někde i pizzu) bezlepkovou variantou. Dále zde najdete saláty nebo rizoto. Prodejny se nachází po celém Německu.

World of Pizza
Síť rychlého občerstvení World of Pizza mají několik poboček po východě Německa (3x Berlín, Brandenburg, Dessau, Drážďany, Erfurt, 3x Lipsko, 2x Hamburg, Hannover, 3x Magdeburg, Lübeck…) a nabízí bezlepkové varianty jídel.

Frankfurt nad Mohanem

Heidi und Paul
Restaurace Heidi und Paul nabízí chutné saláty a bowls, které si může člověk namíchat i sám. Většina těchto jídel je bez lepku. V Německu jsou 4 pobočky ve Frankfurtu a jeho okolí. Přesněji na adresách: Meisengasse 12 a Junghofstraße 14 nedaleko frankfurtské Alte Oper, Goethestraße a na Zeil 106 v blízkosti St. Katharinenkirche. Čtvrtá pobočka je ve městě Eschborn, které se nachází vedle Frankfurtu nad Mohanem. Zde je restaurace na adrese: Unterortstraße 29, naproti eschbornské radnici.

Glutenfreie Kaffeebar by Alex
Tuto menší kavárnu najdete na adrese: Hanauer Landstraße 50,  na okraji Frankfurtu nad Mohanem. Koupit zde můžete spoustu bezlepkového pečiva, zákusků, bezlepkovou snídani a kavárna je vegan friendly. 

Berlín

Glutenfreie Bäckerei Konditorei Eis Voh
Toto menší 100% bezlepkové pekařství a cukrářství se nachází na adrese: Bundesallee 118 v jižní části Berlína. Pekařství je od centra dost z ruky, ale je naopak nedaleko letiště Berlin-Tempelhof.

Brotquelle
Brotquelle je 100% bezlepkové pekařství na adrese: Gärtnerstraße 2 v berlínské části Rudolfkiez, nedaleko East Side Gallery. Z centra tedy opět z ruky, ale blízko kulturní památce.

Oshione
Oshione je 100% bezlepkové pekařství nacházející se opět nedaleko letiště Berlin-Tempelhof na adrese: Katzbachstraße 25. Většina výrobků je i veganských a najdete zde vše od sladkého po slané pečivo.

AERA
AERA je 100% bezlepkové pekařství, které má v Berlíně 2 pobočky. První se nachází na adrese: Fasanenstraße 74 u KaDeWe a berlínské zoo a druhá pobočka na adrese: Rosenthaler Str. 72, blíže k centru města. Nabízí slané i sladké bezlepkové pečivo.

Jute Bäckerei
Jute Bäckerei je 100% bezlepkové pekařství, které se nachází na adrese: Schönhauser Allee 52A asi 45 minut pěšky nebo 20 minut MHD severně od Berliner Dom. Nabízí slané i sladké bezlepkové pečivo. Přijít sem můžete i na snídani a v nabídce jsou i veganské možnosti.

Suzette crêperie
Suzette crêperie najdete na adrese: Pappelallee 15, severně od centra města. Své galettes a crêpes dělají z pohankové mouky, tedy bezlepkově.

Sinless Cakes Cafe
Sinless Cakes Cafe je menší kavárna na adrese: Ludwigkirchstraße 5, která peče bez lepku, přidaného cukru a low carb. Nachází se kousek od berlínské zoo a KaDeWe.

Café Nullpunkt
Café Nullpunkt je kavárna, která nabízí bezlepkové možnosti včetně dezertů nebo bezlepkového obědu. Nachází se na adrese: Friedrichstraße 23b, kousek od německé památky Checkpoint Charlie.

Simela Finest food
Simela Finest food je pizzerie, která nabízí bezlepkovou pizzu. Restaurace má 2 pobočky v Berlíně. První můžete najít na adrese: Koppenpl, nedaleko zastávky metra Rosenthaler Platz a druhá na adrese: Kantstraße 146, nedaleko berlínské zoo.

Lenka Kovářová za tým Mňambezlepku.cz

Rubriky: Cestování

Napsat komentář