Objevte více

Mňambezlepku na cestách: Rakousko

Jak je to s bezlepkovým jídlem v Rakousku? Bezlepkové potraviny jsem viděla v menších i větších obchodech D&M, ADEK, Billa+ nebo Billa a větší množství můžeme v Rakousku najít také v tzv. Reformhaus, který se nachází v mnoha městech a v Rakousku, Německu nebo Švýcarsku označuje obchody se zdravou výživou. Tipy na bezlepkové restaurace, cukrárny nebo obchody konkrétně ve Vídni najdete zde.

Vapiano
V samoobslužných restauracích Vapiano si můžete nechat nahradit těstoviny (někde i pizzu nebo pinsu) bezlepkovou variantou. Nachází se v Salzburku, Linci, Innsbrucku, Grazu, Vídni a dalších městech. Některé pobočky Vapiana v Rakousku jsou již zaznačené v bezlepkové mapě na www.mnambezlepku.cz.

Stadtbistro
Restaurace v centru Zell am See, která za poplatek nabízí bezlepkové těstoviny, pizzu a na ni například i veganský sýr.

Pizzeria Giuseppe
Další z restaurací v centru Zell am See je Pizzeria Giuseppe, která za poplatek nabízí bezlepkové těstoviny, pizzu i například veganský sýr. Bezlepkovou pizzu pečou ve stejné peci jako pšeničnou, ale ve formě a obsluha je s bezlepkovou dietou obeznámena, dává si na kontaminaci pozor.

The Burger factory
Restaurace nedaleko jezera v Zell am See, kde si můžete dát burger v bezlepkové bulce. Možné jsou i vegetariánské varianty burgeru nebo různé speciality, také bez lepku.

Pizzeria La Piazza
Restaurace ve městě Saalfelden am Steinernen Meer v okrese Zell am See, která za poplatek nabízí bezlepkovou pizzu.

M&M Taste of Harmony Glutenfreie Konditorei
Malá, zcela bezlepková cukrárna a restaurace v rakouských Korutanech. Nachází se na adrese “In der Baumschule Teuffenbach, Dorfstraße 37, 9552 Steindorf am Ossiacher See”. Majitelka i její děti jsou sami celiaci.

Hotely
Osobní zkušenost mám se řetězcem hotelů COOEE, který ke snídani nabízí 3 druhy bezlepkového pečiva a ovocné bezlepkové müsli. Pro další diety a omezení nabízí i bezlaktózová či rostlinná mléka a jogurty. Také si můžete dát vejce, sýry, humus, uzeniny, zeleninu nebo ovoce.
Úžasným ubytováním jsou také apartmány The House v Zell am See. K bezlepkové snídani tu nabízí opět více než jeden druh bezlepkového pečiva, bezlepkové ovesné vločky a dále klasicky ovoce, zeleninu, vajíčka, sýry, pomazánky a problémem není ani rostlinná varianta jogurtu a mléka.

Lenka Kovářová za tým Mňambezlepku.cz

Rubriky: Cestování

Napsat komentář